ScoutHike



Results

ScoutHike 2007

Number  Patrol Name & Troop Points
Gold 122    Hawks, 1st Turramurra 2692
424    Hungry Hungry Hippos, 1st Brush Park 2554
238    Lizards, Killara 2524
422    The Never Enders, Epping Scout Group 2364
420    The Lucky Mushrooms, Beecroft-Cheltenham 2320
240    Crazy Monkeys, 1st/2nd Harbord 2297
310    Teamo Supremo Extremo, Belrose 2248
242    Sea Eagles, 1st Seaforth 2244
632    Nightfalcons, 2nd & 3rd Lindfield 2229
464    The Crazy Llamas, 1st Cherrybrook 2216
460    Peewits, 1st Turramurra 2191
210    Devils, Belrose 2189
 
Silver 132    Geckos, 1st Gordon 2177
520    Super Dudes, 2nd St Ives 2169
461    Hawks, 1st Gordon 2152
642    Kookaburras, 2nd Gordon 2144
563    Wombats, 2nd Gordon 2129
455    Tassie Tigers, Killara 2108
363    The Armadilos, 1st Northbridge 2108
232    The Darting White Tailed Foxes, 1st Roselea 2107
462    Curlew, 1st Lindfield 2102
133    Allstarz, 1st Willoughby 2096
341    Dammit We're Lost Again, Epping Scout Group 2089
245    Tree Huggers, 1st Sailors Bay 2045
241    Fantastics, 2nd St Ives 2029
465    The Lads, 1st Sailors Bay 2015
217    Eagle, Roseville 2006
513    The Fantastic Journey Of The Magical Eggplants, 1st Emu Plains 2004
564    Super Adventure Club, 1st Greenwich/Wollstonecraft 1997
230    TMNT, Beecroft-Cheltenham 1971
525    Dingo, Roseville 1965
454    The Jungle Men, 1st Mosman 1946

All Bronze Trophy winners are listed below in alphabetical order, without scores.
Bronze 630    1st Brush Park, 1st Brush Park
453    2nd/3rd Lindfield, 2nd & 3rd Lindfield
130    Awol, 1st Collaroy Plateau
343    Back In Hats, 1st Castle Hill (Bus)
340    Beecroft, Beecroft-Cheltenham
246    Berowra Hikers, 1st Berowra
636    Black Bears, 1st Hunters Hill
237    Chats, Chatswood
216    Dilligaf, Davidson
248    Dingos, Manly/Fairlight
451    Ducks R Us, 1st Emu Plains
562    East Ryde Pyros, 1st East Ryde
362    Epping, Epping Scout Group
120    Falcons, Belrose
134    Falcons, 2nd Turramurra
153    Falcons, 1st West Pymble
516    Fantastic 5, 1st Yaralla Sea Scouts (Bus)
524    Frilled Neck Lizards, 1st Drummoyne (Bus)
634    Frillnecks, 1st Greenwich/Wollstonecraft
645    Froggo, 1st Tambourine Bay
426    Geckos, Manly/Fairlight
233    Hawkes, West Pennant Hills
131    Hawks, Brookvale - Curl Curl
231    In-animate Manicheans, 4th Castle Hill (Bus)
243    Independence Day, 1st Brush Park
640    Kajagoogoo, 2nd St Ives
511    Kingfishers, 1st Turramurra
523    Kookaburra, 1st Lindfield
421    Kookaburra, Densitone East (Ararat)
344    Kookaburra Patrol, 1st Forestville
561    Kookas, 2nd Turramurra
565    Latefortea, 1st Hunters Hill
364    Lizzy, 1st Cherrybrook
650    Llamas, 1st Ermington (Bus)
631    Magpie, Densitone East (Ararat)
215    Magpie Patrol, 1st Forestville
313    Magpies, 1st Roselea
521    Magpies, 1st Pymble
633    Mayday v2, 1st Wearne Bay
452    Mini Scorpions, 1st Castle Hill (Bus)
236    Misfits, Davidson
423    Normo Pansys, Normanhurst
510    P.P, Eastwood/Marsfield
235    Panthers, 1st West Pymble
342    Penguins, 1st Elanora
365    Penno Redbacks, 2nd/3rd Pennant Hills
151    Pi, 1st Sth Penrith
150    Platybacks, 1st Frenchs Forrest
314    Pygmy Penguins, 1st Bayview Sea Scouts
641    Rosellas, 1st Pymble
152    Scorpians, 1st Seaforth
560    Scorpion, Densitone East (Ararat)
126    Scorpion, Roseville
635    Scorpions, Killara
450    Scoutie Scorps, 2nd St Ives
360    Sea Hawk, 1st Clifton Gardens
515    Sopa Trop, 1st North Turramurra
315    Sus Pops, Normanhurst
218    Tazzie Tigers, 1st Turramurra
213    Team Xtreme, Brookvale - Curl Curl
312    Termite Travellers, 1st Emu Plains
463    Terracotta Pie, 1st Castle Hill (Bus)
125    Terrey Hills, 1st Terrey Hills
646    The Bombers, 1st Berowra
654    The Aussies, 1st Boronia
514    The Barbie Army, 2nd & 3rd Lindfield
345    The Barracudas, 1st Balmoral
651    The Brians, North St Ives
425    The Corroboree Frogs, 1st Kosciusko
212    The Dragon Masters, 1st Castle Hill (Bus)
154    The Golliewogs, 1st Bayview Sea Scouts
512    The Hefalumps, 1st Brush Park
214    The Hubbubs, 1st Cherrybrook
234    The Independence Party, 1st Northbridge
124    The Sith Lords, 1st Northbridge
643    The Slow Cheetahs, 1st Mosman
211    The Wacky 4, 1st Waitara
522    The Wanderers, 1st North Ryde
123    The Wayward Wanderers, 2nd & 3rd Lindfield
244    Tonka, 1st Bayview Sea Scouts
653    Vegemite Kids, 1st Northbridge
247    Verylatefourhike, 1st Balgowlah
121    Wallabies, 2nd St Ives



Home    Webmaster    Scoring    Login